sandwichpanel2
Photos
Visitors

Today: 0
Week: 0
Total: 0

%AVATAR%

%LOGIN% %TIMESTAMP%

%COMMENT%

sandwichpanel2

24 de novembro de 2021

 

موارد استفاده از ساندویچ پانل:

میتوان گفت در اکثر مکان هایی که شاید زیاد برخورد داشته ایم ساندویچ پانل ها بکار رفته اند. در اکثر سالن ها و کارخانه ها و همچنین کانکس ها و کانتینر ها و حتی بیمارستان ها و خانه های ویلایی از ساندویچ پانل استفاده می شود.شاید باور نداشته باشید اما بیشتر ساختمان ها و کارخانجات با متراژ های بزرگ از این پانل ها برای ساخت سازه خود استفاده کرده اند که این نشان دهنده کاربرد بیش از حد ساندویچ پانل می باشد.

کاربرد ساندویچ پنل کانکس:

به دلیل تنوع در رنگ های ساندویچ پانل ها(رنگ زرد،رنگ آبی ،رنگ قرمز،و…)اکثر افراد ماهر در این زمینه بهترین و زیباترین سازه ها را با انتخاب بهترین رنگ می سازند که معمولا هم در اکثر ویلاها بکار می روند و با سازه های زیبا بهترین حس را برای کسی که این خانه ها و ساختمان را مشاهده می کنند منتقل میکند.

ساندویچ پانل پلی یورتان:

در این ساندویچ پانل‌ها برای عایق بندی از فوم پلی یورتان استفاده می‌شود که در دو نوع تولید می‌گردد. نوع اول PIR نامیده می‌شود که از ترکیب پلی یول و ایزو سیا نورات تولید می‌شود. نوع دوم PUR نام دارد که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات تولید می‌گردد؛ و در هر دو روش برای تسریع در ترکیب، حضور کاتالیزور الزامی ست. برای تنظیم دانسیته فوم نیز از گاز B141 استفاده می ‌شود. تفاوت این دو نوع در ضد حریق بودن ساندویچ پانل PIR است. عایق حرارتی و برودتی، عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک از مشخصات این نوع ساندویچ پانل می ‌باشد.

ساندویچ پانل پلی استایرن:

برای عایق بندی این نوع ساندویچ پانل از فوم پلی استایرن یا همان یونولیت استفاده می‌گردد. از لحاظ عایق حرارتی و صوتی در درجه پایین ‌تری از پلی یورتان قرار می‌گیرد، اما نسبت به آن سبک ‌تر است و قیمت مناسب تری هم دارد.

ساندویچ پانل پشم سنگ:

عایق این نوع پانل‌ها الیاف پشم سنگ است که ضد حریق بودن مهمترین ویژگی این نوع ساندویچ پانل است. لازم به توضیح است که درجه ضد حریق بودن این نوع، از ساندویچ پانل پلی یورتان PIR هم بالاتر می ‌باشد.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لايه ورق که مابين آنها فوم تزريق شده است و جهت پوشش ديوار بکار مي رود را ساندويچ پانل مي نامند که بهترين نوع فوم مصرفی در ساندويچ پانل ديواري فوم پلی اورتان مي باشد.

مزایای ساندویچ پانل دیواری:

عايق حرارتی و برودتی و عايق صوت و مقاوم در برابر رطوبت ، سبک بودن ساندويچ پانل و نهايتاً کاهش وزن سازه ، سرعت در اجرا و کاهش هزينه های ناشی از طولانی شدن پروژه ها، مقاوم در برابر زلزله ، افزايش طول عمر مفيد ساختمان و تأسيسات و قابليت جابجايي و نصب مجدد.

موارد استفاده ساندویچ پانل دیواری:

ساندويچ پانل های ديواری جهت پوشش ديوار سوله های صنعتی ،سوله های ورزشی ، کانکس های پيش ساخته ، ساختمان های ويلايي و سرخانه ها.

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری:

عرض مفيد ساندويچ پانل های ديواری يک متر و عرض غير مفيد 1.03 متر و طول تا 10 متر ضخامت از 4 سانتيمتر تا 10 سانتيمتر ورق های مصرفی از نوع گالوانيزه و آلومينيوم مي باشد که بصورت دو رو ورق توليد مي شود.

ساندویچ پانل دو رو نایلون:

ساندویچ پانل دورو نایلون برای استفاده در کف سردخانه ها تولید می شود به طوری که بجای پوشش ورق فلزی از نایلون استفاده  شده و بعد از نصب در کف سردخانه با بتون روی آن را می پوشانند . این عمل باعث کاهش انتقال دما از کف سالن سردخانه شده و مزیت آن نسبت به سایر ساندویچ پانل ها قیمت بسیار ارزان و وزن سبک و کم آن می باشد.از ساندویچ پانل دورو نایلون علاوه بر کف سردخانه ها می توان در سقف های کاذب و دیوار ساختمان ها جهت ایجاد یک عایق صوتی و حرارتی مناسب استفاده کرد.

ساندویچ پانل پلی اورتان:

ساندویچ پانل پلی اورتان هلدینگ صنایع برتر به عنوام ساندویچ پانل سقفی و دیواری استفاده می شود. این ساندویچ پانل مانند اکثر اقلام ساندویچ پانل هلدینگ صنایع برتر از سه لایه تشکلیل شده است که دو لایه ورق فوق از لاسه میانی یا هسته ساندویچ پانل محافظت می کنند.

ساندویچ پانل ها از نوعی فوم عایق که معمولا از جنس پلی یورتان ، پلی استایرن ، پشم سنگ و یا پشم شیشه می باشد ، ساخته می شوند که این فوم عایق از دو طرف به دو لایه ورق محدود شده است .

مجتمع هلدینگ صنایع برتر معمولا ساندویچ پانل های با کیفیت خود را از ورق هایی با جنس های خوب و مرغوب از جمله :ورق آلوزینک ، ورق گالوانیزه و یا ورق آلومینیوم تولید می کند.

در ورق گالوانیزه که تولید فولاد مبارکه اصفهان می باشد، در داخل دو رو ورق گالوانیزه یک نوع فوم به صورت تزریقی قرار می گیرد. قیمت این ساندویچ پانل با در نظر داشتن معیار های مختلف از جمله ضخامت ساندوبچ پانل محاسبه می گردد.

Subscriptions with local payment methods

Unlimited photos

Subscribe to Meadd